Nachádzate sa tu

Povedali o hre

Finančnú odyseu som vytvoril ako voľné pokračovanie knihy ZÁKLADY FINANČNÉHO ZDRAVIA. Hra je taký zjednodušený finančný trenažér.

Kniha je písaná skôr poučnou formou a hra využíva prirodzenú hernú interakciu. Obrovskou výhodou hry v porovnaní s knihou je, že sa dá nastaviť podľa časovej a intelektuálnej náročnosti hráčov. Hra má viac ako 120 000 možných herných kombinácií. Ak by sme chceli využiť plný potenciál hry, nestačil by nám na to jeden ľudský život. Vedeli by sme ju hrať niekoľko storočí a to každý jeden deň na iný spôsob.

Kto neverí, nech si to sám vyskúša :)

--- Milan Pavlík (autor)
 

Vo financiách pôsobím vyše 9 rokov a venujem sa prevažne oblasti osobných financií klientov. Pri celoživotnom plánovaní a narábaní s financiami je veľmi dôležitá finančná gramotnosť. Táto oblasť ešte nie je dostatočne rozvinutá a preto sa zaujímam o akúkoľvek možnosť jej zvyšovania.

Hru "FINANČNÁ ODYSEA" vnímam ako veľmi zaujímavú možnosť rozšíriť si svoj obzor a najmä uvedomiť si príležitosti, ale aj riziká, ktoré človeka môžu postretnúť. Práve tie ľudia častokrát podceňujú, čo ich vedie k zlým finančným rozhodnutiam, na ktoré bohužiaľ občas aj celoživotne doplácajú.

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že pri hraní hry Finančná odysea som si užil veľa zábavy. Jej priebeh bol veľmi napínavý a zároveň poučný do bežného života, s čím som sa v takomto rozmere pri iných formách zábavného vzdelávania nestretol. Jednoznačne túto hru odporúčam ľuďom všetkých vekových kategórií, viem si ju veľmi dobre predstaviť ako spoločenskú zábavu pri pohári vína, ako aj teambuildingovú aktivitu v pracovnom kolektíve...

--- Ondrej Trnavský, Regionálny riaditeľ
v spoločnosti Fincentrum, a.s.

 

Je slovenská, je zábavná, je náučná, je zložitá ale aj zvládnuteľná, je vhodná na dlhé večere pri poháriku dobrého vína a tiež na detské párty ako forma vzdelávania zaujímavým a zábavným spôsobom. Presne takáto je podľa nás hra FINANČNÁ ODYSEA.

Je takmer zbytočné používať mnoho slov na opis tejto jedinečnej hry. Nás a naše okolie veľmi oslovila najmä tým, že v hre v podstate hráte reálne situácie a tiež tým, že nie je iba o hádzaní kockou, ale aj o správnych rozhodnutiach, premýšľaní a plánovaní.

                                     --- Celý článok o hre je na  SERVER.SK

 

Dajme všetkých hráčom rovnakú štartovaciu pozíciu, štartovací príjem a balík spotrebákov, pričom našou úlohou bude zbaviť sa nevýhodných pôžičiek, vytvoriť si zabezpečenie pre prípad neočakávaným udalostí, a to buď formou pasívneho príjmu, poistením alebo ich kombináciou. Počas hry budeme vystavení v skutku neočakávaným udalostiam, či príjemným, alebo nepríjemným. Dôležité je myslieť dopredu, aby sme sa s nimi vedeli vysporiadať.

Užitočná, podporujúca rozmýšľanie do budúcnosti, hra s ktorou sa finančne vzdelávate. 

--- Celý článok o hre nájdete
na stránke TRANSPARENTNE.INFO

 

Pripájam záznam z rozhovoru o hre, knihe a o mne, ktoré sa uskutočnilo v polovici marca 2015 v diskusnom štúdiu Mestskej Televízie Trnava. Celé znenie takmer polhodinového rozhovoru si môžete pozrieť TU  >>>

 

Hru Finančná odysea som mal možnosť hrať už niekoľkokrát. Priznám sa, v detstve som bol veľký fanúšik stolových hier ako "Dostihy" alebo "Investor" a hranie Finančnej odysey ma vždy tak trochu vráti do týchto detských čias. Slovo trochu som použil zámerne. Na rozdiel od akejkoľvek mne známej stolovej hry je Finančná odysea jediná, ktorá vychádza z reálneho slovenského finančno-banko-poistného prostredia. Bežného Slováka naučí istotne viac, ako nákup stajne koní alebo budovy Empire State Building :)

Keby som v detstve namiesto "Dostihov" hrával Finančnú odyseu, posunulo by ma to po finančnej stránke určite ďalej. 

Takže či už od hry očakávate skvelú zábavu na najbližší teambuilding, darček pre dieťa za účelom naučiť ho pracovať s peniazmi, alebo proste len hru na dlhé večery - bude Finančná odysea dobrá voľba :)

--- Ivan Šujan, krstný otec hry, Finančný sprostredkovateľ senior
v spoločnosti Fincentrum, a.s.