Nachádzate sa tu

IQ Olympiáda Trnava 2016

Vo štvrtok 28.4.2016 prebiehal na súkromnej Anglicko/Slovenskej Bilingválnej základnej škole BESST v Trnave už šiesty ročník IQ olympiády, ktorý spoluorganizovala spoločnosť MENSA Slovensko. Do olympiády sa zapojilo 26 základných škôl a 4 osemročné gymnáziá. Celkovo prišlo 90 najlepších riešiteľov z 1400 detí, ktoré prešli úspešne úvodným online testom.
 
Deti mali na olympiáde pred sebou niekoľko úloh: logický test (podobný ako testovanie IQ v Mense), pamäťový test (z krátkeho filmu zapamätať si čo najviac vecí), praktická úloha (stavať da Vinciho most - tu som asistoval aj ja :)), odhad (počet guličiek, teplotu vody a odhadnúť čas).

Riešenie úloh zamestnalo deti na celé dopoludnie a pre učiteľov, ktorí ich sprevádzali, bol pripravený samostatný program. Mali cyklus prednášok o intelektovom nadaní a ako ho rozvíjať vo výučbovom procese, prednášku o spoločnosti MENSA Slovensko, jednoduchý krémový test pre učiteľov a nakoniec moju prednášku o finančnom trenažéri - spoločenskej hre Finančná odysea a ako ju využiť vo výučbovom procese.

Na záver bola spoločná prednáška pre žiakov a učiteľov o Mexiku, potom obed a vyhodnotenie olympiády.

Viac fotiek k akcii nájdete na mojom facebooku.